2024-04-15

Orange i Huawei testują nowy światłowód z prędkością 50 Gb/s

Orange i Huawei testują nowy światłowód z prędkością 50 Gb/s

W ramach nowatorskiego projektu, firma Orange w Paryżu ujawniła, że przeprowadza testy nowej technologii sieciowej o imponującej prędkości 50 Gbps. Współpracując z Huawei, stworzyli demonstrację systemu 50G Passive Optical Network (PON), która wyznacza nowe standardy w przesyłaniu danych.

Innowacyjność tego rozwiązania objawia się w osiągnięciu prędkości transmisji danych do 50 Gb/s przy pobieraniu (download) oraz 25 Gb/s i 50 Gb/s przy wysyłaniu (uplink), co odbywa się na pojedynczej długości fali. Jest to znaczący postęp w porównaniu do starszych technologii, takich jak 10G PON, gdzie nowa metoda zapewnia pięciokrotnie większą przepustowość.

Takie rozwiązanie technologiczne otwiera nowe możliwości zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, oferując im szybszy i bardziej efektywny dostęp do internetu. Orange, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, planuje wdrożyć tę technologię, aby zapewnić swoim użytkownikom najwyższą jakość usług cyfrowych.

Huawei opracowało technologię 50G PON, która pozwala na przesyłanie danych na odległość przekraczającą 20 km. Dzięki temu Orange może bez przeszkód ulepszać swoją infrastrukturę do standardu 50G PON, nie wymagając przy tym zmian w obecnej sieci ODN. W terminalach nowej generacji OLT MA5800, marki Huawei, można instalować i eksploatować moduły 50G PON. Orange, wykorzystując te rozwiązania, postanowił zaimplementować jako urządzenia końcowe moduły ONT 50G-PON firmy Huawei. To rozwiązanie zwiększa efektywność sieci i otwiera nowe możliwości w zakresie szybkości przesyłania danych.

Czy ten wpis był dla Ciebie przydatny?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *