2024-07-23

Klienci skarżą się do UOKiK na sieć Play. Dawni klienci UPC nie zadowoleni z usług Play

Klienci skarżą się do UOKiK na sieć Play. Dawni klienci UPC nie zadowoleni z usług Play

Zgłoszenia dotyczące problemów z usługami sieci komórkowej Play i operatora kablowego UPC Polska po ich fuzji zgromadziły się na biurku UOKiK. Skargi konsumentów, które napłynęły w ciągu kilku tygodni, koncentrują się na indywidualnych przypadkach, takich jak spadek jakości usług oraz rozbieżności w informacjach od konsultantów obu firm. Zainteresowanie tymi kwestiami wzrosło, gdy portal Wirtualnemedia.pl podał informacje o pierwszych skargach już w połowie września.

Pojawiło się też wiele komentarzy na Wirtualnemedia.pl i downdetector.pl, które wskazują na pogorszenie jakości światłowodu UPC Polska po zmianie właściciela, zwłaszcza w miastach takich jak Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Lubin, Gdańsk, Katowice i Gniezno.

Grupa Iliad nabyła Play za 9,6 mld zł w 2020 roku, a w kwietniu 2022 zakończyła przejęcie UPC Polska od Liberty Global za 7,013 mld zł. Play zmniejszył liczbę punktów sprzedaży UPC w centrach handlowych latem tego roku i przekształcił niektóre placówki w Salony Obsługi i Sprzedaży Play. 31 sierpnia doszło do prawnej fuzji P4 i UPC Polska. Nowi klienci nie mają już dostępu do pakietów UPC z większą liczbą kanałów linearnych, a Play dodał do oferty kanały takie jak Eurosport 2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Nauka, Alfa TVP i TV Republika.

Play, w odpowiedzi na te zarzuty, poinformował, że analiza statystyk zgłoszeń klientów nie wykazała wzrostu ilości skarg po fuzji. Firma podkreśliła, że sieć działa prawidłowo i połączenie spółek nie wpłynęło na jakość usług. Zapewnili również, że planowe prace sieciowe są przeprowadzane w godzinach o najniższym ruchu, by jak najmniej wpływać na klientów.

Jak u was wygląda sprawa z jakością usług Play? Jesteście zadowoleni z prędkości i jakości działania internetu i telewizji od sieci Play? Dajcie znać w komentarzach. Przypominamy, iż na naszej stronie znajduje się mapa zasięgu Play, gdzie możecie sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy nadajnik od sieci Play w Twojej okolicy.

Czy ten wpis był dla Ciebie przydatny?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.