2024-04-15

Kiedy prawdziwe 5G w Play

Kiedy „prawdziwe” 5G w Play?

W sektorze telekomunikacyjnym Polski, Grupa Play – lider rynku z impresywną infrastrukturą składającą się z ponad 10 800 stacji bazowych i 16 000 km sieci światłowodowej – intensywnie przygotowuje się do wprowadzenia technologii 5G. Ich zaawansowane przygotowania techniczne do uruchomienia nowej generacji sieci mobilnej są już na finiszu. Przedstawiciel Grupy Play zaznaczył, że obecnie oczekują na finalizację formalności związanych z pozyskaniem pozwoleń radiowych dla pasma C, które są wydawane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Z informacji przekazanych przez biuro prasowe Play wynika, że firma jest w pełni przygotowana technologicznie do aktywacji usług 5G, wykorzystując nowo nabyte częstotliwości. Biuro prasowe podkreśliło, że kluczowym elementem jest teraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń od UKE, a spodziewają się ich otrzymania w najbliższym czasie.

Tymczasem, konkurenci Play na rynku, Orange Polska i T-Mobile Polska, ogłosili już ubiegłym tygodniu uruchomienie usług 5G na nowych częstotliwościach pasma C, przyznanych im przez UKE po ostatniej aukcji.

Oprócz rozbudowy infrastruktury mobilnej, Grupa Play aktywnie rozwija swoje usługi dla sektora B2B, oferując kompleksowe rozwiązania chmurowe (Cloud2B), zintegrowane usługi komunikacyjne, dostęp do internetu oraz narzędzia cyfrowe. Podkreślają też swoje zaangażowanie w rozwój sieci światłowodowych dla klientów biznesowych oraz dostarczanie usług związanych z bezpieczeństwem telekomunikacyjnym.

Czy ten wpis był dla Ciebie przydatny?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 1 / 5. Liczba głosów: 1

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *